Pediatric Clinic

Some neurologists receive subspecialty training focusing on a particular area of the fields, these training programs are called fellowships, and are one to two years.

4.9
Zocdoc Overall Rating , based
on 7541 reviews.

FOKUS ULTRASON (HIFU)

Ameliyatsız yüz gençleştirme olarak bilinen fokus ultrason (High Intensity Focused Ultrasound), dermatolog doktorlar tarafından uygulanmalıdır. Fokus ultrason fiyatları, cerrahi operasyonlarla cilt germe ve gençleştirme fiyatları ile karşılaştırıldığında çok düşük maliyetlere denk geldiğini söyleyebiliriz. Bıçak altına yatmadan gençleşmek isteyenlerin beklentilerini fazlasıyla karşılayabilecek çok etkili bir yüz gençleştirme ve germe yöntemidir.  Focus ultrason yaptıranlar her geçen gün daha gergin ve genç bir görüntüye sahip olduklarına, aynada kendileri şahit olurlar.

Fokus Ultrason, kontrollü doku hasarı yaratmak için yüksek yoğunluklu ses dalgalarından faydalanarak tam hedeflenen (odaklı ultrason olarak adlandırılmasının en önemli nedeni budur) derinlikteki doku üzerine yüksek ısı uygular.
Cilt altı derin doku üzerinde ölçülü, milimetrik aralıklar oluşturulan yanık alanları onarmak için hareket geçen hücreler, kolajen üretmeye başlar. Bedenin kendi kendini onarmak üzere kullandığı protein hücresi kolajen, cildin gençlik kaynağıdır. Yaş ilerledikçe vücutta kolajen üretimi azaldığı için, normal seyrinde kendi kendini yenileyen cilt, kolajen yetmezliği sebebiyle bu yenileme ve onarma yeteneğini kaybetmeye başlar. Derin dokuda başlayan yaşlanma, zamanla cildin yüzeyinde gevşeme, sarkma, kırışıklık, solgun ve mat bir ten rengi, lekeler olarak görünür hale gelir.
Fokuslu ultrasound uygulaması, cilt yüzeyine etki etmeden direkt olarak odaklandığı derinlikte kolajen üretimini tetikleyerek, yaşlanmanın etkilerini tersine çeviren bir süreç başlatır. Uyarılan kolajen üretimi sayesinde 3 ile 6 ay arasında değişen bir zaman zarfında cildiniz, derinden başlayan onarmanın etkisiyle gençleşir, gerginleşir.

 • HIFU ile cilt gençleştirme uygulaması ne işe yarar ?

  Keskin yüz hatları.
  Daha genç ve gergin bir cilt.
  Canlı ve genç bakışlar.
  Belirgin çene hattı.
  Gıdısız bir boyun.
  Gergin bir dekolte bölgesi.
  Işıl ışıl ve canlı bir cilt rengi.

  Randevu Al

  Lütfen genel veya tıbbi sorularınız için güler yüzlü resepsiyon personelimizle iletişime geçebilirsiniz. Doktorlarımız acil aramaları cevaplayacak veya geri dönecektir.

  Dr Selcan Arpa Klinik

  Sağlığınız İçin Kliniğimize Bekliyoruz 

  Çalışma Saatlerimiz

  Pazartesi-Cuma        10.00 – 19.00 
  Cumartesi  10.00 – 14.00 
  Pazar Kapalı