DUDAK DOLGUSU

Dudak dolgusu,ameliyatsız bir estetik tedavi yöntemidir. Etkisi geçici olmasına rağmen işlemin kısa sürede, acısız uygulanması ve tekrar edilebilir olması dudak dolgusu tedavisini ön plana çıkarır.Bu kısa işlem sayesinde dudak dolgunlaşır, dudak sınırları belirginleşir ve dudak daha simetrik bir görünüme sahip olur. Hyaluronik asit içerikli dolgu maddeleriyle gerçekleşen işlem sonucunda doğal bir görünüm elde edilebilir. Yaş ilerledikçe dudaklarda incelme olur, nem kaybeder ve kırışıklıklar artar. Bu durumdan şikayetçi kişiler, dolgu yöntemiyle daha hoş bir görünüme kavuşur.

Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Doktor muayenesi sonucunda doktorun tavsiyeleri ile birlikte hastanın istekleri de göz önüne alınarak, dudak dolgusunun yapılacağı bölgelere karar verilir. İşleme başlamadan önce dudağa lokal anestezik krem sürülür. Uyuşma sağlanır. Böylece işlem sırasında ağrı veya acı hissedilmez. Ardından dolgu maddesi ince uçlu bir iğne aracılığıyla dudakta deri altına enjekte edilir.İşlem kısa sürelidir.Kişiden kişiye değişmekle birlikte etkisi hemen görülür.Uygulamadan hemen sonra normal günlük yaşantıya geri dönmek mümkündür. Doğal görünümlü dudaklar için, dolgu işleminin birkaç seansa bölünerek 15 gün sonra kontrol muayenesiyle birlikte  kademeli olarak yapılması daha doğrudur.

Dudak Dolgusu Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Dudak dolgusu sonrasında hekimin tavsiyelerine uymak oldukça önemlidir. Tavsiyelere uyulmadığı takdirde dudak dolgusu bozulur ve başarısız olabilir. İşlemden hemen sonra aşırı sıcak yiyecek ve içeceklerden uzak durulmalıdır. Dudakları ovuşturmamak gerekir. Sert çiğneme hareketlerinden, ruj sürmekten kaçınılmalıdır. Gülme gibi aşırı mimik içeren hareketler bir süre yapılmamalıdır. Doktorumuzun önerdiği süre boyunca bunlara dikkat etmek önemlidir.

  Randevu Al

  Genel veya tıbbi sorularınız için güler yüzlü resepsiyon personelimizle iletişime geçebilirsiniz.

  Doç.Dr.Selcan Yılmaz Klinik

  Sağlığınız İçin Kliniğimize Bekliyoruz 

  Çalışma Saatlerimiz

  Pazartesi-Cuma           10.00 – 19.00 
  Cumartesi                     10:00 – 14.00 
  Pazar                              Kapalı