HAMİLE YOGASI

Doktorlarından mutlaka onay alınması gerekmektedir.
Hamileliği  ve doğumu keyifli bir deneyime  dönüştürmek için gerekli fiziksel, zihinsel ve psikolojik çalışmalar içerir. Sağlıklı bir hamilelik ve doğum için kas gücüne, bedensel esnekliğe, sakin bir akla, kontrollü bir nefese, dirence, içsel sessizliğe ve huzura ihtiyaç duyulur. Yoga ile tüm bunları sağlamak mümkündür. Doğru yapılan bir yoga seansında kişi kendini tazelenmiş, sakin ve dengeli hissetmeye başlar.

Çeşitli yoga duruşları, nefes çalışmaları ve derin gevşeme sayesinde, bedendeki kasları aşırıya gitmeden uyarır, daha önce bedenin çalışmamış tüm bölümlerine esneklik sağlar.Kaslarda hafif uygulanan esneme hareketleri ile tüm bedene uygun kan sirkülasyonu sağlanır. Bedensel faaliyetler yeniden ayarlanır ve organların faaliyetleri uyumlu hale gelir, derin bir dinlenme imkanı sağlanır. Atık maddelerin bedenden rahatça çıkmasını sağlar, kişinin bağışıklık gücünü artırır.
Nefesin yavaşlatılması yöntemi ile içsel yaşam gücü  prananın uyumlu bir şekilde akışı ile aklın sakin bir sessizliğe ulaşması, saadet dolu bir farkındalığa ulaşması sağlanır. Bu süptil yöntem sayesinde bedendeki enerji tüketimi yavaşlatılır.

  Randevu Al

  Genel veya tıbbi sorularınız için güler yüzlü resepsiyon personelimizle iletişime geçebilirsiniz.

  Doç.Dr. Selcan Yılmaz Klinik

  Sağlığınız İçin Kliniğimize Bekliyoruz 

  Çalışma Saatlerimiz

  Pazartesi-Cuma           10.00 – 19.00 
  Cumartesi                     10:00 – 14.00 
  Pazar                              Kapalı