Pediatric Clinic

Some neurologists receive subspecialty training focusing on a particular area of the fields, these training programs are called fellowships, and are one to two years.

4.9
Zocdoc Overall Rating , based
on 7541 reviews.

SU İÇİ TRAKSİYON

Vücudun farklı bölgelerine ağırlık bağlanarak suyun güvenli ortamında bel ve boyun omurlarına yapılan çekme işlemidir. Suyun ve çekme işleminin etkisi ile omurga çevresindeki bağ doku gevşer, kas spazmı azalır ve spinal bölgedeki sinirlerin rahatlatması ile bu bölgedeki rahatsızlıklar giderilir.
Traksiyonun su içinde yapılması işlemin konforunu ve güvenliğini arttırmaktadır.

 • Su İçi Traksiyon Neden Uygulanır?
  Su içi traksiyon tedavisinin başlıca kullanılma nedenleri:
  ⦁ Sinir kökü sıkışması durumunda
  ⦁ Bel fıtığı
  ⦁ Eklem hareketliliğinin azaldığı durumlarda
  ⦁ Omurga kaslarının spazmı
  şeklinde listelenebilir.

  Dr.Selcan Arpa Klinik’de Su İçi Traksiyon Uygulaması Nasıl Yapılır?
  Sağlık merkezimizde su içi traksiyon seanslarımız, uzman doktorumuzca belirlenen tedavi yöntemleriyle uzman fizyoterapistler eşliğinde, traksiyon cihazıyla gerçekleştirilmektedir.
  Su içi traksiyon tedavisine ihtiyaç duyan hastalar termal su havuzunda vücut ağırlığına bağlı olarak, boyunlarından veya kollarının altından askıya alınırlar, bununla birlikte 2 kilogram ila 20 kilogram arasında değişen ilave ağırlıklar ve bir kemer yardımıyla hastaların beline veya ayak bileklerine bağlanır.

  Randevu Al

  Lütfen genel veya tıbbi sorularınız için güler yüzlü resepsiyon personelimizle iletişime geçebilirsiniz. Doktorlarımız acil aramaları cevaplayacak veya geri dönecektir.

  Dr Selcan Arpa Klinik

  Sağlığınız İçin Kliniğimize Bekliyoruz 

  Çalışma Saatlerimiz

  Pazartesi-Cuma        10.00 – 19.00 
  Cumartesi  10.00 – 14.00 
  Pazar Kapalı